پیروزى مکزیک پرفروش نوشیدنی نوشیدنی اخبار گوناگون

پیروزى: مکزیک پرفروش نوشیدنی نوشیدنی اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی آیا کهکشان ما هم این‌شکلی است؟ , تصویر نجومی روز ناسا

کهکشان مارپیچی NGC 1398 حلقه‌ای از ستارگان درخشان، گاز و غبار به دور مرکز خود دارد؛ ساختاری میله‌ای شکل از ستارگان و گاز هم از مرکز آن عبور کرده است و بازوهای م

آیا کهکشان ما هم این‌شکلی است؟ , تصویر نجومی روز ناسا

تصویر نجومی روز ناسا؛ آیا کهکشان ما هم این شکلی است؟

عبارات مهم : تصویر

کهکشان مارپیچی NGC 1398 حلقه ای از ستارگان درخشان، گاز و غبار به دور مرکز خود دارد؛ ساختاری میله ای شکل از ستارگان و گاز هم از مرکز آن عبور کرده است و بازوهای مارپیچی همچون نوارهایی از انتهای آن خارج شده است اند.

به گزارش خبرآنلاین، این تصویر قشنگ با استفاده از تلسکوپ بسیار بزرگ (VLT) در مجموعه رصدخانه جنوبی اروپا واقع در شیلی ثبت شده است است تا پژوهشگران با استفاده از برترین تلسکوپ های روی زمین، ساختار مارپیچی این کهکشان را با شرح هر چه زیاد بررسی کنند. البته با استفاده از تلسکوپ های کوچک هم می توان این کهکشان خوش تصویر را در صورت فلکی کوره (Fornax) رصد کرد.

آیا کهکشان ما هم این‌شکلی است؟ , تصویر نجومی روز ناسا

کهکشان NGC 1398 در فاصله ۶۵ میلیون سال نوری از زمین واقع شده است هست؛ بنابراین تصویری که ما از این کهکشان می بینیم، مربوط به ۶۵ میلیون سال پیش هست، زمانی است که دایناسورهای غول پیکر آخرین روزهای حضور روی زمین را می گذراندند. (نوادگان این دایناسورها را امروز به شکل پرندگان می بینیم).

اخترشناسان معتقدند حلقه ای که حول مرکز این کهکشان ایجاد شده، موج چگالی منبسط شونده ای از فرآیندهای ستاره زایی است که به دو علت فعال شده است است: یا NGC 1398 تحت تأثیر اختلالات گرانشی حاصل از ملاقات با کهکشانی دیگر قرار گرفته است یا عدم تقارن گرانشی خود کهکشان، این فرآیندهای ستاره زایی را به راه انداخته است.

کهکشان مارپیچی NGC 1398 حلقه‌ای از ستارگان درخشان، گاز و غبار به دور مرکز خود دارد؛ ساختاری میله‌ای شکل از ستارگان و گاز هم از مرکز آن عبور کرده است و بازوهای م

کهکشان ما، راه شیری هم کهکشانی مارپیچی-میله ای هست؛ ولی از آن جایی که هنوز نتوانسته ایم ابزاری را جهت تصویربرداری به بیرون از کهکشان بفرستیم، نمی دانیم آیا نمای تمام رخ آن شبیه به NGC 1398 است یا خیر.

واژه های کلیدی: تصویر | تلسکوپ | میلیون | تصویری | ستارگان | استفاده | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs