پیروزى مکزیک پرفروش نوشیدنی نوشیدنی اخبار گوناگون

پیروزى: مکزیک پرفروش نوشیدنی نوشیدنی اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار حوادث عکس + جزئیات دستگیری جاعلان 15 میلیاردی

باند بزرگ جعل، کلاهبرداری و کارچاق‌کنی در پایتخت متلاشی شد. اعضای این باند روزانه 30 تا 40 میلیون تومان کلاهبرداری داشته و کلکسیونی از انواع جرایم را در پرونده

عکس + جزئیات دستگیری جاعلان 15 میلیاردی

جزئیات دستگیری جاعلان 15 میلیاردی +عکس

عبارات مهم : پرونده

باند بزرگ جعل، کلاهبرداری و کارچاق کنی در پایتخت متلاشی شد. اعضای این باند روزانه 30 تا 40 میلیون تومان کلاهبرداری داشته و کلکسیونی از انواع جرایم را در پرونده خود دارند.

به گزارش جام جم، چندی پیش از سوی ماموران حفاظت اطلاعات دادگستری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به قاضی سیدمحمود محمدی، دادیار شعبه اول دادسرای یافت آباد پایتخت کشور عزیزمان ایران گزارش شد افرادی با تشکیل یک باند حرفه ای در ارتباط با جعل عناوین دولتی اقدام به کلاهبرداری و کارچاق کنی می کنند و عمده فعالیت آنها در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران است.

با تشکیل این پرونده، دستور قضایی مورد نیاز جهت شناسایی و دستگیری اعضای این باند صادر شد. جست وجوها ادامه داشت تا این که ماموران به سرنخ هایی دست یافتند که نشان می داد این افراد در صدد هستند به کلاهبرداری های مشابه دیگری دست بزنند. آنها تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند و با هماهنگی ماموران اداره کل کاشف و اجرائیات حفاظت اطلاعات قوه قضاییه، ابتدا دو متهم سابقه دار در این پرونده شناسایی و بازداشت شدند.

عکس + جزئیات دستگیری جاعلان 15 میلیاردی

با انتقال متهمان به دادسرا، تحقیقات از آنها جهت رازگشایی از ابعاد متفاوت جرایمشان شروع شد.

یکی از متهمان در جریان تحقیقات قضایی گفت: من و دوستم چند سال پیش به اتهام جعل عنوان، کارچاق کنی و کلاهبرداری های سریالی بازداشت شدیم و به زندان افتادیم. مدتی در زندان بودیم، پنج سال پیش زمانی که از زندان آزاد شدیم، تصمیم گرفتیم باند جدیدی تشکیل و فعالیت هایمان را بجز پایتخت کشور عزیزمان ایران در دیگر شهرهای کشور نیز گسترش دهیم.

باند بزرگ جعل، کلاهبرداری و کارچاق‌کنی در پایتخت متلاشی شد. اعضای این باند روزانه 30 تا 40 میلیون تومان کلاهبرداری داشته و کلکسیونی از انواع جرایم را در پرونده

وی افزود: ابتدا با جعل عناوین دولتی ازجمله پلیس و قاضی، فعالیت خود را شروع کردیم. در ادامه با کمک دیگر اعضای باند که به مراجع قضایی، انتظامی و حتی شرکت زندان ها در رفت و آمد بودند، افراد دچار پرسشها حقوقی را شناسایی می کردیم. بعد آنها را به به بهانه این که می توانیم پرسشها حقوقی ارزش را حل کنیم، فریب می دادیم. همچنین ادعا می کردیم، می توانیم جهت آنها فیش های حقوقی جهت کفالت یا وثیقه صادر کنیم. با این وعده ها از آنها کلاهبرداری میلیونی می کردیم. در ادامه به بهانه پرداخت وام، افراد دیگری را فریب می دادیم و از مدارک آنها به منظور گارانتی در دادگاه جهت زندانیان استفاده می کردیم. گاهی نیز با سندهای جعلی اقدام به آزادی زندانیان می کردیم. البته در خیلی از مواقع عنوان لو می رفت و ناکام می ماندیم.

کلاهی برسر بیکاران

به خاطر این که احتمال می رفت جرایم متهمان به اینجا ختم نشود و آنها مرتکب جرایم دیگری هم شده است باشند، تحقیقات قضایی از آنها ادامه پیدا کرد تا این که معلوم شد این افراد و دیگر اعضای باند، با راه اندازی شرکت های کاغذی اقدام به استخدام افراد می کردند و به نام آنها دسته چک و فیش های حقوقی جعلی صادر می کردند و بعد با آگهی در یکی از روزنامه های سراسری وانمود می کردند در برابر دریافت پول، ضامن آنها جهت دریافت وام می شوند.

عکس + جزئیات دستگیری جاعلان 15 میلیاردی

اعضای این باند با این تکنیک مردم را فریب می دادند و اقدام به کلاهبرداری های سریالی می کردند. این در حالی بود که آنها حتی با شناسایی افراد بازنشسته و پرداخت پول، مدارک و فیش های حقوقی ارزش را دریافت و با دستکاری فیش ها، آنها را به عنوان افراد شاغل در اداره های متفاوت جا زده و به عنوان ضامن در بانک ها یا به عنوان وثیقه گذار در مراجع قضایی معرفی می کردند تا با این تکنیک از افرادی که دچار مسئله جهت تامین وثیقه بودند، کلاهبرداری کنند.

تحقیقات نشان می داد اعضای این باند با این فیش های حقوقی جعلی، گارانتی های مختلفی کرده و پول های کلان از راه این کلاهبرداری به دست آورده بودند.

باند بزرگ جعل، کلاهبرداری و کارچاق‌کنی در پایتخت متلاشی شد. اعضای این باند روزانه 30 تا 40 میلیون تومان کلاهبرداری داشته و کلکسیونی از انواع جرایم را در پرونده

دستگیری 50 عضو باند

در جریان تحقیقات، ردپای 50 نفر دیگر از مرتطبین این باند به دست آمد و آنها در عملیات جداگانه در پایتخت کشور عزیزمان ایران و دیگر شهرهای کشور بازداشت شدند.

این افراد در جریان تحقیقات به جرایمشان و همدستی با دو مهره کلیدی باند اعتراف و ابعاد جدیدی از جرایمشان را فاش کردند.

عکس + جزئیات دستگیری جاعلان 15 میلیاردی

متهمان همچنین با شناسایی خانواده اتباع افغان که یکی از اعضای خانواده ارزش در زندان به سر می برد، با دریافت ده تا 20 میلیون تومان، آنها را به بهانه این که می توانند مقدمات آزادی محکومان را فراهم کنند، فریب داده و کلاهبرداری می کردند. اعضای این باند حتی با شناسایی افرادی که نیاز به شاهدانی جهت پرونده هایشان داشتند، اطلاعات پرونده این افراد را در اختیار شهود قلابی قرار می دادند تا با شهادت دروغین آنها به اهداف خود برسند و با این کار به جرایمشان ادامه می دادند.

درآمد روزانه 40 میلیون تومان

تحقیقات حاکی از آن بود اعضای این باند حرفه ای روزانه 30 تا 40 میلیون تومان درآمد داشتند. حتی در بعضی مواقع نیز یک وکیل دادگستری سوژه ها را به اعضای این باند معرفی می کرد و در قبال آن پول می گرفت. وی نیز با هماهنگی قضایی همراه دو کارمند یکی از اداره های دولتی بازداشت شدند.

در مرحله بعدی تحقیقات از این باند 52 نفره معلوم شد آنها حتی مدارک قلابی جهت گارانتی وام گیرندگان جهت دو بانک شخصی و یک باند دولتی صادر کرده بودند که با این تکنیک علاوه بر کلاهبرداری، سر بانک ها کلاه گذاشته بودند، چراکه بعضی گیرندگان وام اقساط خود را نپرداخته و بانک موفق به یافتن آنها و ضامن های قلابی ارزش نشده بود. بررسی ها نشان می داد عمده فعالیت اعضای این باند در تهران، قم، کرج، حومه تهران، شهرهای شمالی کشور، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، خراسان، میانه و زنجان بوده است.

برای این متهمان از سوی قاضی پرونده قرار قانونی صادر شد. تحقیقات جهت دستگیری دیگر اعضای فراری و مرتبطین با این باند جعل، کلاهبرداری و کارچاق کنی ادامه دارد. همچنین آگهی مربوط به این باند که با عنوان تامین فیش حقوقی و سند جهت متقاضیان دریافت وام یا اجاره وثیقه در یکی از روزنامه ها به چاپ می رسید با دستور قضایی متوقف شد.

واژه های کلیدی: پرونده | تحقیقات | فیش حقوقی | قوه قضاییه | کلاهبرداری | مراجع قضایی | فیش های حقوقی | اخبار حوادث

عکس + جزئیات دستگیری جاعلان 15 میلیاردی

عکس + جزئیات دستگیری جاعلان 15 میلیاردی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs